Kobieta zawsze piękna i zdrowa

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaprasza do skorzystania z możliwości wykonania badań mammograficznych. Pracownia Diagnostyki Obrazowej dysponuje aparatem fabrycznie nowym, jednym z najnowocześniejszych, dostępnych na rynku medycznym. Mammograf, to doskonałe i nieodzowne narzędzie wykorzystywane w profilaktyce i diagnozowaniu wszelkich zmian w obrębie piersi.

Zaleca się wykonywanie mammografii wszystkim paniom powyżej 45 roku życia. Jeżeli dbasz o profilaktykę, masz potwierdzoną mutację genów BRCA1 I BRCA2, w Twojej rodzinie nowotwór dotknął babcię, mamę, ciocię – musisz bezwzględnie zgłosić się na mammografię. Jeżeli pacjentka ma skierowanie z działającej przy ZOZ w Bolesławcu Poradni Onkologicznej, mammografia wykonywana jest bezpłatnie.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i odrobina odwagi. Tylko szczególnie wrażliwe panie mogą odczuwać niewielki dyskomfort, który powoduje dociskanie piersi do aparatu. Badanie trwa zaledwie kilka minut. Uzyskany obraz jest bardzo dokładny i precyzyjnie określa umiejscowienie ewentualnych zmian.
Mammografia jest bezpieczna, nieinwazyjna, wykorzystuje minimalne dawki promieniowania. Mimo to, wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej przy ul. Jeleniogórskiej 4 (budynek „B”, wejście nr 2), czynna jest w dni powszednie, od godz. 7:00 do 19:00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna, tel. nr 75 738 00 16. Pracownia Diagnostyki Obrazowej mieści się w budynku „B”. wejście nr 2.